Cząsteczki srebra jako antybiotyk

W dawnych czasach, zanim jeszcze Aleksander Fleming odkrył penicylinę, ludzie nie znali skutecznego sposobu na ataki niebezpiecznych bakterii w organizmie. Właściwie nawet nie wiedzieli, co ich atakuje. Choroba przychodziła nagle i tylko silna jednostka mogła ją zwalczyć. Większość umierała.

Leczenie za pomocą srebra koloidalnego

srebro koloidalneJak to się dzieje, że srebro koloidalne ma tak zbawienny wpływ na organizm i dlaczego nie jest stosowane powszechnie? Samo srebro należy do metali ciężkich. Stosowanie go w leczeniu jest możliwe, jednak nie należy zapominać o odpowiednich dawkach. Jeśli będą one zbyt duże, można zachorować na tzw. srebrzycę. Jeśli zbyt małe, można nie osiągnąć żadnych skutków. Ale przecież to nic dziwnego. Każdy lek podlega kontroli i nawet zbyt duże dawki niektórych witamin mogą doprowadzić do nieprzewidzianych konsekwencji. Żadna skrajność nie jest dobra i trzeba o tym pamiętać szczególnie przy dawkowaniu różnych leków, nieważne, czy chemicznych, czy też nawet ziołowych. Jest wielu przeciwników srebra koloidalnego, ale jest także wielu zwolenników leczenia tym specyfikiem. Dzieje się tak dlatego, iż samo srebro jest popularnym lekiem, a czym więcej ludzi wie o danym leku, tym bardziej wszelkie opinie potrafią się między sobą różnić. Dawniej człowiek nieświadomie przyjmował srebro do swego organizmu, np. poprzez jedzenie na srebrnych talerzach, czy też srebrnymi łyżeczkami. Dzięki temu było mniej zachorowań w przeciwieństwie do tych domów, gdzie właścicieli nie było stać na srebrną zastawę.

Srebro koloidalne może się wydawać kontrowersyjnym lekiem. Jeśli jednak będziemy przestrzegać podstawowych zasad przyjmowania srebra, nic nam nie grozi, a wręcz przeciwnie – może pomóc. Każdy chce być zdrowy, więc powinien także poznać czym jest srebro koloidalne.