Klasyczne stoły z drewna

Jadalnia czy kuchnia nie mogą się obyć bez solidnego stołu, przy którym może zasiąść cała rodzina. To miejsce spotkań w gronie przyjaciół i znajomych czy dalszych krewnych w czasie rodzinnych uroczystości. Stołu używamy kilka razy dziennie, warto więc zadbać o wybór takiego, który będzie doskonale spełniał swoją funkcję i dobrze wyglądał.

Drewniane stoły w naszych domach

stoły drewnianeNajbardziej klasycznym wyborem jeśli chodzi o stół do jadalni będzie taki wykonany z drewna. Może być zarówno bardzo prosty, jak i bardziej ozdobny, z wygiętymi nóżkami czy nawet delikatnymi rzeźbieniami. Jeśli często przyjmujemy gości, z całą pewnością odpowiedni będzie dla nas stół, który można rozłożyć, tak aby pomieścił jeszcze większą liczbę osób. Z kolei gdy nie jest to potrzebne, nasz stół nie będzie zajmował zbyt dużo miejsca. Dostępne są różne modele stołów, zarówno takich, które mają tylko jeden dodatkowy moduł, jak i takie, które posiadają ich aż trzy, dzięki czemu miejsca mamy naprawdę sporo. Ze względów bezpieczeństwa warto kupować takie stoły drewniane, które posiadają zaokrąglone krawędzie zarówno blatów, jak i nóg. Dzięki czemu uderzenie o kant będzie mniej bolesne i niebezpiecznie, zwłaszcza gdy w domu są małe dzieci. Jeśli marzy się nam bardziej ekstrawagancki stół, możemy zdecydować się na model ze szklanym blatem lub taki, który wykonany jest z jednego, szerokiego kawałka drewna, zawierające wszelkie naturalne krzywizny czy nawet korę, a ewentualne luki uzupełnione są odpowiednią żywicą, kolorową lub bezbarwną.

Taki drewniany stół na pewno będzie stanowić jeden z najciekawszych mebli w naszym domu, przy którym aż chce się spędzać mnóstwo czasu. Będzie też równie trwały jak zwykłe modele, więc o to nie musimy się wcale obawiać. Jeśli jesteśmy zwolennikami bardziej tradycyjnego stołu, to z pewnością wybierzemy coś dla siebie z bogatej oferty producentów.