Wynajęcie samochodu na wycieczkę po Śląsku

 

Rzadko zdarza nam się wracać do Polski na wakacje. Gdy już jednak to robimy, chcemy wykorzystać w pełni czas, w którym znów jesteśmy w naszym ojczystym kraju. Praca na emigracji jest może i korzystna finansowo, ale prawda jest taka, że każdy tęskni za krajem swoich przodków.

Łatwiej zwiedzać Śląsk wynajętym samochodem niż autobusem

Samochody do wynajęcia na ŚląskuPóki co zawsze staraliśmy się nasze wycieczki organizować w sposób przede wszystkim ekonomiczny. Tym razem stwierdziliśmy, że raz się żyje. Zarezerwowaliśmy sobie pokój w czterogwiazdkowym hotelu, do tego zaś wzięliśmy samochód z wypożyczalni. Nigdy wcześniej tego nie robiliśmy, więc przyznam, że nieco baliśmy się całej tej procedury. Na szczęście okazało się, że wszystko jest bardzo proste i przyjemne. Zapłaciliśmy znacznie mniej niż się spodziewaliśmy, po czym mogliśmy wyruszyć w drogę. Czytałem już wcześniej różnego rodzaju porównania na stronach internetowych oraz w gazetach. Samochody do wynajęcia na Śląsku zwykle zajmowały wysokie miejsca w porównaniach z innymi województwami i częściami Polski. Musieliśmy przyznać, że te opinie nie wzięły się z powietrza. Faktycznie samochód prowadził się doskonale, jak gdyby nigdy wcześniej nie był przez nikogo używany. Jak na taką jakość można byłoby spodziewać się znacznie wyższych cen, ale prawda jest taka, że zapłaciliśmy bardzo niskie kwoty. Nie sądziliśmy, że w ogóle da się to tak łatwo zorganizować. Z samochodem wszystkie wycieczki były znacznie wygodniejsze niż poprzednim razem, gdy transport organizowaliśmy sobie autobusami i pociągami.

Teraz zawsze gdy jedziemy do innego kraju czy miasta na wycieczkę, przy okazji wypożyczamy sobie samochód. Zbyt często zmieniamy miejsce pobytu, byśmy mieli wszędzie jeździć własnym samochodem, ale fajnie jest mieć pod ręką maszynę, na której można w pełni polegać.