Zębowa wróżka

Moja córka miała już siedem lat i w tym wieku jak wiadomo rosną pierwsze stałe zęby i zaczynają wypadać mleczaki. Jeden z nich bardzo już się jej chwiał, i bała się iść do dentysty.

Sprawdzona wróżka dla dziecka

wróżkaCałą Warszawa chyba słyszała jej krzyki, jak próbowałam ją namówić do wizyty u stomatologa. Postanowiłam ją jakoś przekonać, że nie jest to nic złego. Opowiedziałam, że potem dobra wróżka przynosi jakąś nagrodę za pozbycie się starych ząbków. To ją trochę zaciekawiło. Mówiłam, że ząbek trzeba włożyć wieczorem pod poduszkę, a w nocy wróżka przylatuje, zabiera, i pod tą poduszką umieszcza jakiś prezent w zamian za ząbek. To ją przekonało i wybrałyśmy się do dziecięcego dentysty. Tam pani dentystka na szczęście potwierdziła moją teorię i również powiedziała, że w zamian za ząbki wróżki przynoszą ciekawe podarunki. Moje dziecko trochę popłakało ze strachu, ale cały zabieg usuwania ząbka przebiegał już szybko i raczej bezboleśnie. Mówiła potem, że odczuwała tylko takie coś jak ukłucie komara. Wróciłyśmy do domu i szykowałyśmy się na przybycie wróżki. Ząbek ten umyłyśmy i umieściłyśmy w specjalnym pudełeczku. Mała chciała iść spać już o 19 i polować na wróżkę. Wiedziałam, że będzie czekała, aż do niej przyjdzie i musiałam działać tak, by nie dać się jej zauważyć. Pilnowałam czy śpi dłuższy czas. Tak jak myślałam, po godzinie sen ją zmorzył i już przestała czuwać. Włożyłam jej pod kołdrę czekoladę i jakiś drobny banknot. Rano jak tylko wstała, przybiegła do mnie mówiąc, że sprawdzona wróżka-warszawa była. Bardzo się ucieszyła i pokazywała wszystkim znalezisko spod poduszki.

Zastanawiała się tylko, kiedy wróżka przyszła, bo mówiła, że pilnowała długo, i nie spała, a ta i tak jej umknęła. Udało mi się zrobić jej niespodziankę. Przynajmniej miała frajdę i opowiadała koleżankom o prezencie.